ZAPROSZENIE

SZLAKIEM  PANA WOŁODYJOWSKIEGO – PODRÓŻ SENTYMENTALNA

 Lwów – Krzemieniec – Zbaraż – Kamieniec-Podolski – Chocim – Okopy św. Trójcy – Poczajew

TERMIN WYCIECZKI – 27-29.09.2013r. ( 3 dni )

zamek_zbaraz_wycieczka  kamieniec_zamek_wycieczka  Chocim_zamek_wycieczka

 –  PLAN WYCIECZKI

PLAN SZCZEGÓŁOWY

1 dzień  ( 27.09.) – wyjazd  z Chełma w godzinach porannych, (o godz. 4:00-zbiórka uczestników w rejonie  biura przepustek na ul. Trubakowskiej) przejazd do Przemyśla po przewodnika i przekroczenie granicy przez PSG w Medyce do Kamieńca Podolskiego.  Po drodze zwiedzanie:   Halicz, Buczacz ( Ratusz i Kościół), przejazd do Skały Podolskiej (przedwojenna granica polsko-sowiecka na Zbruczu) z ruinami Zamku książąt Koriatowiczów. Zakwaterowanie w Hotelu ,obiadokolacja, nocleg.

2 dzień ( 28.09.) – śniadanie, Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca  Podolskiego (niegdyś ośrodka ormiańskiego, miasta należącego do Koriatowiczów, opisanego w „Panu Wołodyjowskim” – oblężenie i zdobycie twierdzy przez Turków) , zwiedzanie twierdzy ze Starym i Nowym Zamkiem, wycieczka po mieście, zwiedzanie zabytkowych kościołów Trynitarzy, Franciszkanów,  Dominikanów, Katedry, Rynku oraz Ratusza . Przejazd do Chocimia – zwiedzanie twierdzy i spacer po polach wielkiej bitwy. Przejazd do Okopów Św. Trójcy i  dalej  do ZBARAŻA – zwiedzanie  Zamku  oraz Kościoła  Bernardynów – posiadłości Wiśniowieckich.  Przejazd do Krzemieńca –zakwaterowanie w Hotelu,  obiadokolacja – nocleg.

3 dzień ( 29.09.) – śniadanie, Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum im. Juliusza Słowackiego., Liceum Krzemienieckie, Bazylika OO Jezuitów, Spacer na Górę Bony z ruinami zamku będącą symbolem pejzaży kresowych z roztaczającym się widokiem na Krzemieniec i okolicę zwaną Szwajcarią Wołyńską, Przejazd do  Poczajewa, będącego miejscem świętym dla prawosławnych- miasta ze złotymi kopułami. Zwiedzanie Ławry Poczajewskiej, Przejazd do Lwowa – czas wolny, powrót do Przemyśla w godzinach nocnych.

ZAKWATEROWANIE 2 noclegi w hotelach – pokoje 2 – 3 osobowe; 1. Hotel XENIA Kamieniec Podolski, 2. Hotel EDEN – Krzemieniec

 WYŻYWIENIE : 2 x HB / 2  śniadania i 2 obiadokolacje/;

TRANSPORT:  autokar 30 osobowy, DODATKOWO – opieka przewodnika i pilota;

UBEZPIECZENIE:  NNW, KL  i  CP

CENA – 600,00 PLN  za osobę. Cena obejmuje  wszystkie  koszty  i  atrakcje opisane w planie wycieczki, ubezpieczenia i wejściówki do zwiedzanych obiektów.

KONTAKT – ZAPISY :    Lech Skibicki, TEL.605990009, IP: 6655008- Cena może ulec  zmianie w zależności od liczby chętnych.

 

Plakat Plan Wycieczki na Ukrainę 27-29.09.2013 .doc