W dniach 11-12 lutego 2023 delegacja Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG w Chełmie w składzie, przewodniczący Krzysztof Wiśniewski wiceprzewodniczący Tomasz Skreczko, Łukasz Patra oraz Krzysztof Joachimowicz na zaproszenie generała lejtnanta Ткачук Павло Петрович odwiedziła Akademię Wojsk Lądowych im. Hetmana Piotra Sahajdacznego we Lwowie.

Przy współpracy ze Starostą powiatu Tomaszowa Lubelskiego panem Henrykiem Karwan, przekazaliśmy generator o mocy 20 KVA. Generator zasili Akademię Wojsk Lądowych w przypadkach braku energii z zasilania podstawowego.

Wyjazd do Lwowa to okazja do przekazania tym razem także przenośnych agregatów prądotwórczych przekazanych przez Caritas Polska dla wojsk Ukrainy, oraz specjalistycznych płynów dezynfekcyjnych do sterylizacji narzędzi chirurgicznych przekazanych przez MediLAB. Jest to kolejna forma wsparcia oraz pomocy jaką organizuje Zarząd Oddziałowy Nadbużańskiego OSG dla Ukrainy.

Po wizycie w Akademii Wojsk Lądowych Ukrainy mieliśmy możliwość zwiedzenia Lwowa by zobaczyć jak miasto sobie radzi w czasie trwania wojny z Rosją.

W niedzielę przed wyjazdem do polski odwiedziliśmy cmentarz Łyczakowski gdzie delegacja ZO NSZZ FSG w Chełmie złożyła wieniec na cmentarzu Orląt Lwowskich oddając hołd dla poległych polaków w wojnach lat 1918–1920.

Wojna i jej ofiary …

W wyniku działań wojennych na Ukrainie ginie bardzo dużo młodych ludzi którzy walczą o niepodległość Ukrainy.