W piątek 7 września, na bocznym boisku stadionu MOSiR w Białej Podlaskiej, odbyła się IV edycja Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych „Husqvarna Cup 2012”. Organizatorem zawodów był Zakład Karny w Białej Podlaskiej oraz firma „Modrzew” HUSQVARNA – Jacek ŻUKOWSKI. Jak zwykle, celem rozgrywek było propagowanie aktywnego wypoczynku i współzawodnictwa w myśl zasady „fair play”.

W turnieju udział wzięło 12 zespołów podzielonych na dwie 6-cio zespołowe grupy, które reprezentowały następujące jednostki: Areszt Śledczy w Krasnymstawie, Areszt Śledczy w Lublinie, Zakład Karny w Chełmie, Zakład Karny we Włodawie, Zakład Karny w Opolu Lubelskim, Zakład Karny w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Izba Celna w Białej Podlaskiej, Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców i Areszt w Celu Wydalenia w Białej Podlaskiej NOSG w Chełmie, Jednostka Wojskowa 3411 Roskosz, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Białej Podlaskiej. W zakończonych meczach grupowych rozgrywanych po 12 minut najlepsze okazały się :

w Grupie „A” – 1. Zakład Karny w Białej Podlaskiej, 2. Zakład Karny w Chełmie,

w Grupie „B” – 1. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, 2. Izba Celna w Białej Podlaskiej. 

Mecze półfinałowe wyłoniły finalistów turnieju. W pierwszym spotkaniu Izba Celna Biała Podlaska wygrała 4:1 z Zakładem Karnym w Białej Podlaskiej, natomiast w drugim, bardzo zaciętym Zakład Karny w Chełmie zremisował 2:2 w regulaminowym czasie gry z Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej. Rzuty karne lepiej wykonywali „Stróże Prawa” i dzięki temu awansowali do finałowej rozgrywki. Finał, to już bezsprzeczna dominacja celników z Białej Podlaskiej, którzy ograli zmęczonych Policjantów z tego samego miasta 3:0. W pozostałych meczach o poszczególne lokaty uzyskano wyniki:

0 3 miejsce: Zakład Karny Chełm – Zakład Karny Biała Podlaska 0:1

0 5 miejsce: Pogotowie Ratunkowe Biała Podl. – Zakład Karny Włodawa 0:2

0 7 miejsce: Areszt Śledczy Krasnystaw – Komenda Wojewódzka Policji Lublin 1:1 karne 5:6

0 9 miejsce: Zakład Karny Opole Lubelskie – SOdCiAwCWwBiałej Podlaskiej NOSG 1:2

o 11 miejsce: JW3411 Roskosz – Areszt Śledczy Lublin 1:2

Po zakończonym turnieju Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem Wojciecha Kononiuka wybrał najlepszych zawodników i wręczył nagrody indywidualne. Najlepszym piłkarzem uznano Pawła Oponowicza z Izby Celnej Biała Podlaska, najlepszym strzelcem został Adam Wasiluk z Zakładu Karnego Biała Podlaska, najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Ożoga z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wielkie brawa i podziękowania należą się naszym Przewodniczącym Organizacji Terenowych: z Kodnia – Sławkowi Jarockiemu oraz z Białej Podlaskiej – Ernestowi Sosidko, kórzy brali czynny udział przy organizacji tego turnieju. Do zobaczenia za rok przy okazji V edycji turnieju „Husqvarna Cup”.