olgierd 3Funkcjonariusz Straży Granicznej, pełniący służbę w Placówce Straży Granicznej w Białej Podlaskiej – Olgierd STAŃSKI, olgierd 2reprezentował naszą formację w XV edycji Światowych Igrzysk Służb Mundurowych, które od 26 czerwca do 5 lipca odbywały się mieście Fairfax (Wirginia) w Stanach Zjednoczonych.

olgierd 4Nasz były olimpijczyk z Sydney, trzykrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem był bezkonkurencyjny w dwóch dyscyplinach lekkoatletycznych. Najpierw okazał się najlepszy w pchnięciu kulą, uzyskując wynik 14,16 m. olgierd 7Następnie, w swojej koronnej konkurencji, rzucie dyskiem uzyskał 52.36 m. również zostawiając w tyle wszystkich rywali. olgierd 6Olgierd Stański zdobył jeszcze srebrny medal w rzucie młotem, uzyskując wynik 34 metry i 80 centymetrów. W ostatniej konkurencji jakiej brał udział, czyli rzucie oszczepem zajął bardzo dobre czwarte miejsce. olgierd 8Jego wynik to 44 metry i 89 centymetrów. Do czwartego medalu zabrakło niewiele.

olgierd 9Podkreślić należy dużą rolę jaką odegrał Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG w Chełmie, który w części pokrył koszty przygotowań oraz wyjazdu naszego funkcjonariusza do Stanów Zjednoczonych.olgierd 5