NSZZFSG w Chełmie ma zaszczyt zaprosić wędkarzy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na VI edycję towarzyskich zawodów wędkarskich o Puchar Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Zawody wędkarskie rozegrane będą w dyscyplinie spinningowej.

Indywidualnie wyłonimy najlepszych wędkarzy na łowisku specjalnym „BOBROWISKO” w Siennicy Różanej w dniu 20.11.2021r.

Zapisy przyjmuje kol. Krzysztof Wiśniewski do 16.11.2021r tel: 603542017

Wpisowe 50zł od zawodnika

Lokalizacja Łowiska

Plan zawodów :

08:00 – Przybycie zawodników
08:10 – Kawa i herbata
08:15 – Oficjalne przywitanie zawodników i rozpoczęcie
08:20 – Losowanie stanowisk
08:50 – Wyjście na łowisko
09:00 – Rozpoczęcie Zawodów towarzyskich
09:00 – 09:45 – I Tura
09:45 – 10:00 – zmiana stanowisk
10:00 – 10:45 – II Tura
10:45 – 11:00 – zmiana stanowisk
11:00 – 11:45 – III Tura
11:45 – 12:00 – zmiana stanowisk
12:00 – 12:45 – IV Tura
12:45 – Zakończenie zawodów towarzyskich
12:30 – Przejazd do świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich
14:00 – Ogłoszenie oficjalne wyników Zawodów VI edycji towarzyskich zawodów wędkarskich o Puchar Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.
14:10 – Wręczenie nagród najlepszym
15:00 – Posumowanie Zawodów VI edycję towarzyskich zawodów wędkarskich o Puchar Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, oraz dyskusje i rozważania.

Regulamin:

Dozwolony połów tylko i wyłącznie metodą spinningową.
I. Obowiązujące zasady:
• obciążenie musi stanowić zwartą całość z przynętą (dozwolone użycie czeburaszki).
• obowiązują pojedyncze haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru., a przynęta może być uzbrojona maksymalnie w jeden pojedynczy hak (wyjątkiem jest wobler, który może być uzbrojony w dwa haki bezzadziorowe). Stosowanie przynęt uzbrojonych w kotwiczki jest całkowicie zakazane.
• Ryba, która podczas odhaczania zaczyna krwawić lub głęboko połknęła przynętę i zawodnik zmuszony był zerwać zestaw zostaje zaliczona lecz nie można wypuszczać ją z powrotem do wody. Należy zgłosić ten fakt współzawodnikowi. Zawodnik zabezpiecza rybę i umieszcza ja w worku jednorazowym, który otrzymał przy rejestracji.
• Dopuszcza się jedynie stosowanie podbieraków wykonanych z miękkiej siatki, silikonowe, gumowane itp.
• zawodnik cały czas utrzymuje kontakt z wędziskiem podczas łowienia,
• każdą rybę trzeba podbierać podbierakiem i sygnalizować jej złowienie partnerowi. Rybę wyhaczamy w podbieraku. Nie można bezpośrednio przytrzymywać ryby w podbieraku oraz od spodu podbieraka. Można rybę wyhaczać tylko szczypcami łapiąc bezpośrednio za przynętę w celu wyjęcia haka z pyska. Punktują się tylko ryby zahaczone w obrębie głowy (pokrywy skrzelowe wyznaczają obręb głowy)
• rybę do wody wypuszczamy bezpośrednio z podbieraka. Nie wolno rzucać ryby do wody.
• zawodnicy mogą udzielać sobie wszelkiej pomocy za wyjątkiem pomocy podczas podbierania ryb.
• brodzenie, wchodzenie do wody jest zakazane.


II. Zasady wędkowania na zawodach „VI edycja towarzyskich zawodów wędkarskich o Puchar Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie„
1. Zawody odbędą się w systemie dwójkowym tj. rywalizacja w parach. Wędkowanie odbędzie się w 4-iu turach – 45 minut każda. Zawodnik z parzystym numerem stanowiska rywalizuje z najbliższym niższym numerem nieparzystym. Zawodnik z nieparzystym numerem stanowiska rywalizuje z najbliższym wyższym numerem parzystym.
Przykłady:
Zawodnik z numerem 7 rywalizuje podczas tury z numerem 8.
Zawodnik z numerem 19 rywalizuje podczas tury z numerem 20
Zawodnik z numerem 25 rywalizuje podczas tury z numerem 26.
itd.
3. Przejścia na stanowiskach miedzy turami:
zawodnicy, którzy rozpoczęli zawody na stanowisku z numerem nieparzystym przez całe zawody przesuwają się o określoną liczbę stanowisk, która zostanie podana na odprawie przed zawodami.
Zawodnicy którzy rozpoczęli zawody na stanowisku z numerem parzystym przez całe zawody przesuwają się o określoną liczbę stanowisk, która zostanie podana na odprawie przed zawodami.

III. Punktacja „VI edycja towarzyskich zawodów wędkarskich o Puchar Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie„:
1. Ryby punktowane w zawodach:
• wszystkie rodzaje pstrągów (pstrąg potokowy, pstrąg źródlany, pstrąg tęczowy, palia)
• jedna ryba to jeden punkt.
• klasyfikacja końcowa to wynik punktowy każdego zawodnika z czterech pojedynków.

Punkty obliczane są następująco: (dla rywalizacji dwóch wędkarzy w parze):
 wygrana: 3 pkt
 remis z rybą: 1,5pkt
 remis bez ryby: 1 pkt
 przegrana: 0pkt

Zawodnicy po zakończeniu tury wpisują do karty partnera zdobyte punkty, ilość złowionych ryb oraz podpisują sobie nawzajem kartę.
Przy równej ilości punktów decyduje ilość złowionych ryb i w dalszej kolejności liczba zwycięskich tur w zawodach. W razie dalszej równości przeprowadzona zostanie dogrywka (do pierwszej ryby; wyższe miejsce zajmuje zawodnik, który złowi szybciej punktowaną rybę).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian regulaminowych. O zmianach będzie niezwłocznie informować zawodników. Ostatnie ewentualne zmiany mogą być przekazane na odprawie technicznej przed zawodami;
Zawodnik startujący w zawodach wyraża zgodę na publikację swojego wizerunku oraz imienia i nazwiska na potrzeby organizatora zawodów, relacji na portalach społecznościowych, w magazynie wędkarskim itp.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe podczas zawodów.

W związku z sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zostaną zachowane wszelkie przepisy sanitarne podczas organizowania tych zawodów wędkarskich. Na miejscu będzie kilka punktów dezynfekujących ręce, będą zachowana odległości minimum 2m od uczestników oraz obowiązek noszenia maseczek.