W dniach 11-13 listopada 2011roku Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG w Chełmie zorganizował wycieczkę dla członków związku oraz współmałżonków do ośrodka wczasowego w Łysej Polanie, będącego w administrowaniu KKW NSZZ FSG.

W piątkowy ranek 11 listopada, przed siedzibą Komendy NOSG w Chełmie zebrała się większość uczestników wycieczki i po sprawdzeniu obecności nastąpił wyjazd. Po drodze, w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim zabrano pozostałych uczestników wycieczki. Długa podróż minęła we wspaniałej atmosferze, dlatego też nikt nie czuł się zmęczony. Po dojeździe na Łysą Polanę nastąpiło zakwaterowanie i zajęcia w podgrupach.

Następnego dnia, o godzinie 9.00 po obfitym śniadaniu, najtwardsi uczestnicy wycieczki wyruszyli poprzez Dolinę Pięciu Stawów (niektórzy twierdzili, że siedmiu, ale dwa wyschły) w góry nad Morskie Oko. Tutaj spotkaliśmy się z rzeczywistością, która nie była tak różowa, jak się nam wszystkim wydawało przed wyruszeniem w trasę. Z pełnym szacunkiem pragnę pogratulować wszystkim, którzy osiągnęli zakładany cel, gdyż sam to przeszedłem. Z powrotem wracaliśmy w kilku grupkach, jednak w końcu, wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do naszego ośrodka wczasowego. Tam zebraliśmy się przy grillu, na spotkaniu integracyjnym. Hitem wieczoru okazał się „kawior góralski”, kto nie jadł, ten tego nie zrozumie.

Ostatniego dnia, to jest 13 listopada o 9.00 rano nastąpił wyjazd na Krupówki, gdzie po zaopatrzeniu się w pamiątki i konsumpcji miejscowych „wiktuałów” wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach.

Należy podkreślić, że była to pierwsza, zarazem bardzo liczna (70 uczestników) wycieczka zorganizowana przez nowy Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG w Chełmie. Biorąc pod uwagę pozytywny oddźwięk „weekendowego wypadu”, na początku 2012 roku planujemy kolejny wyjazd integracyjny.

                                                                                                                                                                                     Andrzej Staniec