Szanowni Państwo,

informujemy, że pomiędzy NSZZ FSG przy Nadbużańskim OSG a Kancelarią CUSTOS została zawarta umowa dotycząca ochrony prawnej Członków NSZZ FSG oraz najbliższej rodziny (współmałżonka, partnera życiowego, rodziców oraz dzieci bez względu na wiek).

Kancelaria Prawna CUSTOS obsługuje sprawy związane z każdą dziedziną prawa w tym:

• prawo pracy,

• prawo rodzinne,

• kontakty z dziećmi,

• rozwody, separacje,

• alimenty,

• spadki, podział majątku

• odszkodowania wypadkowe z OC sprawcy,

• prawo gospodarcze,

• upadłość konsumencka,

• sprawy karne,

• sprawy dyscyplinarne,

• sprawy administracyjne,

• sprawy związane z ZUS i US.

• Miesięczny koszt dla członka Związku to 2,00 PLN, ( kwota 2,00 PLN obejmuje również rodzinę ).

• Każdy z uczestników programu otrzyma bezpłatną kartę, na której będą się znajdować: indywidualny numer uczestnika programu, numerem telefonu do tzw. szybkiego kontaktu, email i numer ogólny infolinii, która uprawnia do uzyskania porady prawnej lub informacji prawnej w czasie nie przekraczającym 40min połączenia jednorazowego z adwokatem lub radcą prawnym.

• Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00 w sprawach pilnych nie cierpiących zwłoki – całodobowo.

• W zakres infolinii wchodzą porady z każdej dziedziny prawa jak również pisanie pism, odpowiedzi na wszelkie pisma urzędowe – prawne, pisanie opinii prawnych (bez limitu).

• Osoby, które zgłoszą chęć indywidualnej reprezentacji w sądzie przez prawników Kancelarii Custos otrzymają kontakt do wskazanego prawnika specjalisty w danej dziedzinie prawnej, który indywidualnie wyceni prowadzenie sprawy uwzględniając w wycenie rabat, którego wysokość uzależniona jest od wielkości prowadzonej sprawy tj. od 25% do 45%.

• Z kart prawnych mogą korzystać tylko członkowie NSZZ FSG oraz najbliższa rodzina.

W chwili gdy Pracownik przestaje być Członkiem Związku lub karta nie została opłacona na kolejny rok nie ma możliwości dalszego samodzielnego opłacania i kontynuowania ochrony prawnej przez kancelarie CUSTOS.

Zespół Kancelarii Prawnej ,,Custos” liczy obecnie 43 Adwokatów i Radców Prawnych w 23 miastach w kraju.

Kancelarie Prawne ,,Custos” to kancelaria której założeniem od samego początku istnienia była i jest pomoc prawna Związkom Zawodowym oraz Związkowcom i ich rodzinom.

Jesteśmy jedną z niewielu kancelarii wyspecjalizowanych w obsłudze związkowej o zasięgu ogólnokrajowym. W naszym zespole pracuje obecnie na terenie kraju 42 Adwokatów i Radców Prawnych w 23 miastach. Na dzień dzisiejszy mamy w obsłudze prawnej blisko 103.000 tysiące związkowców wraz z ich rodzinami stąd posiadamy duże doświadczenie oraz zaplecze prawne które umożliwia nam rozwiązywanie bardzo różnych problemów i sporów. Naszymi klientami są związki zawodowe cywilne jak również mundurowe a należą do nich między innymi ; Związek Zawodowy Strażaków ,,Florian”, obecnie 10 Zarządów Wojewódzkich, Związek Zawodowy ,,Solidarność” Pracowników Administracji Skarbowej woj. Śląskiego, woj. Mazowieckiego, Łódzkiego, Związek Zawodowy PGNiG, Związek Zawodowy Pracowników Cywilnych Policji, Związek Zawodowy Pracowników Cywilnych MSWiA, Związek Zawodowy Żołnierzy Wojska Polskiego, Związki Zawodowe Straży Granicznej, Związki Zawodowe Policji, Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Środowiska, Związek Zawodowy MPK Solidarność 80 w Łodzi itd.

Dla wygody naszych klientów posiadamy infolinię prawną która działa 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 a w razie pilnych potrzeb również w soboty i niedziele. Każdego dnia nasza infolinia obsługuje wiele telefonów a prawnicy kancelarii pomagają we wszelkich dziedzinach życia które wiążą się z pomocą prawną.

Nasi związkowcy i ich rodziny w ramach ryczałtu 2 zł brutto miesięcznie ( płaci tylko jedna osoba związkowiec lub organizacja związkowa za swoich związkowców w danym zarządzie wojewódzkim a korzystają średnio 3-4 osoby w rodzinie ) otrzymują pełny dostęp do infolinii z której mogą korzystać za darmo w czasie do 15 min porady ( często ten czas przekraczamy ale to już koszt i ryzyko kancelarii). Dzieci związkowców obsługujemy bez względu na ich wiek. W zakres infolinii wchodzą porady z każdej dziedziny prawa jak również pisanie pism, odpowiedzi na wszelkie pisma urzędowe – prawne, pisanie opinii prawnych.

Obsługujemy w pełnym zakresie prawnym zarządy związków zawodowych, piszemy opinie, analizujemy potrzebne dokumenty, decyzje, postanowienia a także realizujemy reprezentację sądową na terenie całego kraju. Związkowcy otrzymują od nas plastikowe karty prawne które wykonujemy na swój koszt i przekazujemy do użytku każdego związkowca. Jeśli potrzebna jest reprezentacja sądowa obsługa jest fakultatywna a każdy członek związku rozlicza się sam otrzymując zniżki od 25% do 45% w zależności od wielkości i charakteru jego sprawy. Jesteśmy bardzo konkurencyjni cenowo i zawsze nasze ceny usług prawnych dostosowane są do miejsca zamieszkania danej osoby. Różne ceny tej samej usługi są w Warszawie, Mławie czy Białymstoku. Nasza kancelaria obsługuje sprawy związane z każdą dziedziną prawa w tym; prawo pracy, prawo rodzinne, kontakty z dziećmi, rozwody, separacje, alimenty, spadki, odszkodowania wypadkowe z OC sprawcy, prawo gospodarcze, upadłość konsumencka, sprawy karne, sprawy dyscyplinarne, sprawy administracyjne, sprawy związane z ZUS i US, sprawy lokatorskie, sprawy bankowe. Adres naszej strony to; www.kancelariecustos.pl

Zapraszamy do współpracy!

Z wyrazami Szacunku

Jarosław Sędzik

Prezes Zarządu

Kancelarie Prawne Custos Sp. z o.o.