Serdecznie zapraszamy na V Jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Rowerowy „Straż Graniczna i Przyjaciele – Szlakiem Zabytków Roztocza Wschodniego”,który odbędzie się w dniach 25-27 czerwca 2016 roku. Oto regulamin rajdu:

 

Rejestrację uczestników rozpoczynamy w dniu 25 czerwca 2016 r. o godz. 6.00 w rejonie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem. Czeka Nas trzydniowa; delikatnie ujmując; wspaniała impreza. Rozpoczynamy od Hrebennego, kierując się w stronę Siedlisk, następnie przez Prusie, Werchratę, Polankę Horyniecką, Nowe Brusno, Chotylub, Cieszanów, Dachnów, Basznię Górną, Budomierz (przejście Graniczne), Hruszów do Niemirowa. Pierwszy dzień to około 75 km, tak więc zapraszam do treningów, bo warto. W tym dniu na trasie naszego rajdu: cerkwie, sztuka sepulkralna (kamieniarka bruśnieńska), bunkry Linii Mołotowa. W Cieszanowie i Dachnowie niespodzianka. W tym ostatnim odwiedzi nas ekipa telewizyjna z pewnym znanym Redaktorem (negocjacje trwają), wieczorem w miejscu zakwaterowania następna niespodzianka… . . Nocujemy jak wspomniałem w Niemirowie. Warunki nieco spartańskie, ale będzie dach nad głową. Nocleg zabezpieczony jest w byłym, nieczynnym kompleksie sanatoryjnym. Na czas naszego pobytu Władze Rejonu Jaworowskiego, organizują nam nocleg, kolację oraz śniadanie. Jak wspomniałem nieco spartańsko, więc w blasku ogniska, poezji i gitary. Drugi dzień poświęcamy na zwiedzanie Roztocza Wschodniego, czyli Jaworów, Janów, Krechów i okolice, ok 60 km trasy. Szykuje się nam naprawdę „pyszny” w doznania krajobrazowe dzień. Magia Roztocza Wschodniego, lasy, wzniesienia, jeziora, kresowe miasteczka… .  Wieczorem nieco rozrywki, czyli tanecznie w Żółkwi gdzie nocujemy… standard wypoczynku „trzy gwiazdki”, rekompensata za Niemirów. Trzeciego dnia wracamy do domu, przed nami ok. 60 km, przez Skwarzawę Starą, Krechów, Magierów (tam obiad nad stawami), Marusię, Potelicz, Rawę Ruską, Hrebenne. Oczywiście podróżuje z Nami gość lub goście specjalni, ale to kolejna niespodzianka… .

Koszt rajdu: 220 złotych.  Wpłaty należy dokonywać na konto: ODDZIAŁ 1 W ZAMOŚCIU 49 1020 5356 0000 1402 0130 2793 Małgorzata Skorniewska 22-400, ZAMOŚĆ, z dopiskiem…
V Międzynarodowy Rajd Rowerowy – Straż Graniczna i Przyjaciele… .

Chętnych prosimy o kontakt – mskorn@o2.pl  

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia do dnia 10 czerwca 2016 roku. Organizator zapewnia parking w  Lubyczy Królewskiej (dla osób przyjeżdżających w piątek) oraz nocleg za niewielką dopłatą około 20 zł. Odpowiednią informację proszę zawrzeć w zgłoszeniu mailowym.  

Bieżące informacje o rajdzie na stronie: https://www.facebook.com/events/115318955550236/  

Dla uczestników rajdu organizator zapewnia parking w m. Hrebenne (rejon przejścia granicznego).

 

Organizator zapewnia:

– dwa noclegi (Niemirów oraz Żółkiew), wyżywienie (dzień I: obiad oraz kolację. dzień II: śniadanie oraz obiadokolację. dzień III: śniadanie i obiad). Zabezpieczenie medyczne, profesjonalny serwis rowerowy, ubezpieczenie NNW, serwis bagażowy (bagaże podróżują w busach). Dla zmęczonych samochód typu „bus”.

– rzetelne informacje o: Roztoczu w Polsce i na Ukrainie, Linii Mołotowa, sztuce cerkiewnej, kamieniarce bruśnieńskiej, historii miast i miasteczek i wiele innych. Oczywiście na trasie rajdu i w miejscach odpoczynku liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów,

– dobry humor i wspaniałe samopoczucie.

UWAGA!: 

 rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe;

 • na rajd prosimy zabrać co najmniej płaszcz przeciwdeszczowy i przede wszystkim sprawny rower, najlepiej trekkingowy lub górski oraz dętkę zapasową;
 • każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport.

Warunki Uczestnictwa: 

Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy czują się na siłach pokonać trasę rajdu, udział w rajdzie wymaga dobrego przygotowania fizycznego.

 1. Formalnym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie w nim udziału, dokonanie opłaty
  i potwierdzenie zgłoszenia przez organizatora.
 2. Ilość uczestników rajdu jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 3. Podczas rejestracji należy koniecznie w mailu (mskorn@o2.pl) podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, PESEL, dane adresowe, nr i serię Paszportu wraz z datą ważności, nr tel., e-mail. Brak w/w danych przy zgłoszeniu uniemożliwia przyjęcie zgłoszenia. Zgłoszenia tylko do dnia 10 czerwca 2016 roku.
 4. Opłatę w kwocie 220 zł należy wpłacić na konto: ODDZIAŁ 1 W ZAMOŚCIU 49 1020 5356 0000 1402 0130 2793, Małgorzata Skorniewska, ul. J. Zamoyskiego 36/9 22-400 Zamość.
 5. Młodzież poniżej 18 lat może uczestniczyć w rajdzie pod opieką osób dorosłych. Obowiązuje oświadczenie w którym rodzic/opiekun bierze pełną odpowiedzialność za udział osoby małoletniej w rajdzie.
 6. Uczestników obowiązuje oświadczenie o zrzeczeniu się roszczeń względem organizatora z racji doznanego uszczerbku na zdrowiu.
 7. Obowiązują kaski ochronne.
 8. Rowery wyposażone zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 9. Zgłoszenie się na rajd i zapisanie na listę uczestników rajdu jest potwierdzeniem zapoznania się z niniejszym Regulaminem rajdu i zobowiązaniem do przestrzegania jego postanowień.

Organizacja Przejazdu: 

Przejazd uczestników rajdu będzie odbywał się w zorganizowanej kolumnie. Przed uczestnikami rajdu będzie jechał z włączonym migającym sygnałem ostrzegawczym samochód techniczny, za nim, na rowerach, Pilot i Kierownik rajdu, którzy z grupą osób – obsługi organizacyjnej  ubranych w kamizelki odblaskowe, będą koordynowali jazdę uczestników rajdu. Za uczestnikami rajdu podążał będzie drugi samochód techniczny z serwisem rowerowym, ratownikiem medycznym i niezbędnymi akcesoriami związanymi z rajdem.

Jazda odbywać się będzie w kolumnie „gęsiego” z zachowaniem bezpiecznych odstępów pomiędzy rowerami. Na drogach publicznych wszystkich uczestników rajdu obowiązują przepisy kodeksu ruchu drogowego. Rajd ma charakter turystyki kwalifikowanej. Rajd nie jest imprezą sportową.