Nowa organizacja, nowe pomysły, duże oczekiwania – tak krótko można byłoby określić powołanie do życia Terenowej Organizacji Związkowej przy Placówce Straży Granicznej we Włodawie. Powrót struktur związkowych do Włodawy wynikał z oczekiwań funkcjonariuszy członków związku, służących w PSG, niemających swojej organizacji we Włodawie, ale także jak się okazało możliwości wstąpienia do związku funkcjonariuszy dotychczas pozostających poza związkiem. Po trzyletnim okresie nieobecności w strukturach związku grupa inicjatywna zorganizowała spotkanie członków związku, na którym powołano na nowo Zarząd Terenowy NSZZ FSG na czele z jej Przewodniczącym Dariuszem Grządkowskim. W skład Zarządu weszła nowa fala młodych ludzi pełnych zapału, energii, pomysłów na już i na przyszłość.

Pierwsze plany nowego Zarządu szybko doczekały się realizacji. Przeszłość piłkarska Przewodniczącego Darka Grządkowskiego okazała się bardzo pomocna w organizacji „Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych Powiatu Włodawskiego”. Gospodarze turnieju zgodnie ze staropolskim obyczajem okazali się nadzwyczaj gościnni zajmując zaszczytne 8 miejsce. Zaangażowanie Przewodniczącego Darka, podpory drużyny w organizację zawodów wyraźnie osłabiło zespół, który wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w tego typu turniejach. Gościnność Straży Granicznej dało się także zauważyć podczas meczu finałowego, w którym zespól reprezentujący PSG Zbereże uległ 1: 3 drużynie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Oddziału w Chełmie – gościnnie występująca na tym turnieju – pokonując w małym finale zespół z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: PSG Wola Uhruska, Zakład Karny Włodawa, PSG Dołhobrody. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Artura Nielipiuka ze Straży Pożarnej a bramkarzem – Roberta Borysiuka z PSG Zbereże. Królem strzelców został Krzysztof Ragan – prawdopodobnie jeden z największych talentów piłkarskich, który pojawił się w ciągu ostatnich lat w NOSG, także i reprezentant Straży Granicznej w halowej piłce nożnej. Puchary, nagrody wręczane zostały przez: Komendanta NOSG Płk Mariana Pogodę, Starostę Włodawskiego Janusza Adama Kloca, Burmistrza Włodawy Jerzego Września, Prezesa Europejskiego Konsorcjum Ubezpieczeniowego – Piotra Kumięgę.

Turniej świetnie przygotowany, przeprowadzony w znakomitym stylu w iście zegarmistrzowską precyzją, pozostaje także zasługą Komendanta Placówki we Włodawie, który oprócz czynnego uczestnictwa na boisku w reprezentacji swojego PSG, także prowadził rozpoczęcie i zakończenie Turnieju.

Brawo związkowcy z Włodawy

R.S.