W dniu 22 kwietnia 2017 roku, już po raz ósmy Tomaszów Lubelski gościł imprezę sportową rangi Mistrzostw Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Piłce Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej. W tegorocznej edycji do sportowych zmagań na boiskach Zespołu Szkół nr 2 przystąpiło dwanaście drużyn reprezentujących poszczególne jednostki organizacyjne NOSG.

W pierwszej części zmagań zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Po rozegraniu zaciętych pojedynków grupowych do kolejnej fazy rozgrywek awansowały po dwie drużyny z każdej grupy. Zwycięzcy grup (PSG w Lubyczy Królewskiej, PSG w Hrebennem, PSG w Sławatyczach) zagrali o miejsca I – III, natomiast drużyny z drugich miejsc (PSG w Lublinie, PSG w Kryłowie, PSG w Terespolu) o miejsca IV – VI.

Całodzienna sportowa rywalizacja na parkietach popularnego „Ekonomika”, wyłoniła nowego Mistrza NOSG, którym została drużyna Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach. Puchar za drugie miejsce powędrował do drużyny PSG w Lubyczy Królewskiej, a na najniższym miejscu podium uplasowała się drużyna PSG w Hrebennem.
Klasyfikacja końcowa:
I. PSG w Sławatyczach
II. PSG w Lubyczy Królewskiej
III. PSG w Hrebennem
IV. PSG w Lublinie
V. PSG w Kryłowie
VI. PSG w Terespolu


Pozostałe drużyny z PSG: w Dołhobyczowie, Hrubieszowie, Chłopiatynie, Zbereżu, Woli Uhruskiej oraz Komendy Oddziału zostały sklasyfikowane „Za udział”.
Klasyfikacja indywidualna:
1. Nagroda MVP – Aleksandra Jaworska (PSG Terespol)
2. Nagroda Fair Play – Andrzej Kupracz (PSG Zbereże)
3. Najlepszy Blokujący – Tomasz Zięzio (PSG Hrebenne)
4. Najlepszy Zagrywający – Wojciech Baran (PSG Kryłów)
5. Najlepszy Przyjmujący – Łukasz Będziejewski (PSG Lubycza Królewska)
6. Najlepszy Rozgrywający – Sławomir Lembowicz (PSG Sławatycze)
7. Najlepszy Atakujący – Tomasz Wojnar (PSG Lublin).
VIII Mistrzostwa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie zostały zorganizowane pod Honorowym Patronatem kol. Lecha Skibickiego Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy NOSG w Chełmie oraz Krzysztofa Iwańczuka – Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie.
Turniej został zorganizowany przez Organizacje Terenowe NSZZ FSG w Lubyczy Królewskiej i Dołhobyczowie oraz Zarząd Oddziałowy przy NOSG w Chełmie. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju należą się serdeczne podziękowania.