Dnia 18.02.2017 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie odbył się VII Halowy Turniej Piłki Nożnej im. por. SG Zdzisława Główki Hrubieszów ”.

Celem tej imprezy sportowej było uczczenie pamięci tragicznie zmarłego funkcjonariusza SG.
Patron turnieju – Zdzisław Główka pełnienie służby w Straży Granicznej rozpoczął w 1991 roku w Granicznej Placówce Kontrolnej Straży Granicznej w Hrubieszowie.
Od początku służby zaangażowany był również w społeczną działalność w ramach Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, w ramach którego pełnił funkcje:
– Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ FSG w Hrubieszowie; – Wiceprzewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG w Chełmie; – ….Wiceprzewodniczącego Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ FSG w Warszawie.
Za swoją służbę i działalność był wielokrotnie wyróżniany m.in. nagrodami pieniężnymi, nagrodą pieniężną Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz „Medalem za zasługi dla NSZZ FSG Straży Granicznej”.
Koledzy i Koleżanki zapamiętali go szczególnie jako wzorowego funkcjonariusza, emanującego skromnością i życzliwością, a w działalności związkowej przyjmującego na siebie wiele wyzwań związanych z poprawą warunków służby dla funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Dnia 26 stycznia 2007 roku los upomniał się o Zdzisława – jadąc do Lublina na posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych zginął tragicznie w wypadku drogowym.

TURNIEJ-Zdzislawa-glowki-18.02.2017.pdf

W turnieju udział wzięło 6 drużyn z Placówek Straży Granicznej z Hrubieszowa ,Dorohuska , Horodła , Kryłowa ,Dołhobyczowa , Chłopiatyna
Oraz drużyny z Urzędu Celnego w Zamościu oraz Jednostki Wojskowej 4055 z Hrubieszowa.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce Jednostka Wojskowa 4055 z Hrubieszowa
II miejsce Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie
III miejsce Placówka Straży Granicznej w Chłopiatynie

Klasyfikacja indywidualna:
Król strzelców– Paweł Kaczoruk z PSG w Hrubieszowie
Najlepszy bramkarz -Wojciech Siembida z JW 4055 z Hrubieszowa
Najlepszy zawodnik – Łukasz Jaworski z PSG w Hrubieszowie

,,Organizację zawodów finansowo wsparł Zarząd Główny NSZZ FSG, Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej oraz strategiczny sponsor jakim jest firma PZU SA. „