W dniach 27-30 września bieżącego roku odbyła się wycieczka na Łysą Polanę, w której uczestniczyło 52 osoby. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszym ośrodku wypoczynkowym.

Po dojeździe na miejsce w dniu 27 września zdobyliśmy „Giewont” i jak wiedzą znawcy gór, nie jest to łatwe. Warunki pogodowe mieliśmy przepiękne „ale dwie tace za pogodę zrobiły swoje”. Po powrocie i stwierdzeniu, że wszyscy dotarli, kierownik ośrodka przygotował nam niezapomnianego góralskiego grilla z pieczoną świnką i góralską orkiestrą. Tańce i hulanki na modłę góralską trwały do białego rana (tylko dla niektórych).

Po tak pozytywnym wieczorze w kolejny dzień postanowiliśmy zdobyć kolejną górkę i tym razem była to „Sarnia Skała”. Krótki spacer pozytywnie nastawił wszystkich do życia i mogliśmy oddać się przecudownej zabawie w ramach „Nocy Basenów”. Zdecydowana większość z Nas po raz pierwszy uczestniczyła w dyskotece wodnej, w wodach termalnych Bukowiny Tatrzańskiej. Nie ukrywamy że najlepiej bawiącą się grupą była oczywiście nasza wycieczka, czego potwierdzeniem były liczne brawa ze strony innych uczestników dyskoteki wodnej. Zdominowaliśmy jak zwykle wszystkich i daliśmy przykład, że pomimo trudów codziennej służby, funkcjonariusze potrafią się wspaniale bawić. Jednogłośnie przedłużyliśmy nasz pobyt do późnych godzin nocnych.

Rano, w niedzielę po raz kolejny udowodniliśmy sobie, że funkcjonariusz to coś więcej niż zwykły człowiek. Po porannym śniadaniu, gdy była pełna mobilność, udaliśmy się na Krupówki, aby zrealizować zakupy  prezentów dla najbliższych. Mogliśmy doświadczyć na własnym przykładzie, jak górale naciągają  takich ceprów jak my.

Korzystając z okazji w imieniu wszystkich uczestników cudownej wycieczki chciałbym podziękować naszemu przyjacielowi, Kierownikowi   Ośrodka – Wiesławowi oraz jego współpracownikom za cudowne przyjęcie. Nasi funkcjonariusze czują się na Łysej Polanie jak u rodziny i za taką atmosferę „ PIKNIE DZIĘKUJEMY

Na koniec miła wiadomość, już w maju przyszłego roku organizujemy kolejny wyjazd.

                                                                          PRZEWODNICZĄCY

                                                                          Zarządu Oddziałowego

                                                                          NSZZ FSG w Chełmie