PRZESZCZEPY RATUJĄ ŻYCIE – ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU KOSTNEGO

Coraz częściej słyszymy o zachorowaniach na białaczkę. Choroba ta niestety nie omija Funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz ich rodzin. Są wśród Nas tacy, którzy potrzebują pomocy. Próbują samodzielnie przeciwstawić się chorobie.
Wcale nie musi tak być, przecież jest nas tak wielu. Zachęcamy koleżanki i kolegów
o zapisywanie się do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego. W ten sposób – tak niewielkim kosztem – można uratować czyjeś życie. plakat_szpik_straz_graniczna

Dla każdego z nas oddanie 4ml krwi to bardzo niewiele, ale dla naszych chorych funkcjonariuszy oraz ich rodzin to szansa na znalezienie Dawcy, a co za tym idzie szansa na życie, realizację zamierzonych celów, spełnienie marzeń.

Takiej właśnie pomocy potrzebuje chory na białaczkę 4 letni Tymon Kotowski, synek Naszej koleżanki pełniącej służbę w Placówce Straży Granicznej w Terespolu.

W chwili obecnej jedyną szansą na leczenie oraz powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku kostnego. Tą szansą są wszyscy Ci, którzy zdecydują się dołączyć do banku potencjalnych dawców szpiku. Być może to wśród Nas znajdzie się genetyczny bliźniak chłopaka.

Zobacz jak łatwo zostać dawcą szpiku kostnego

https://youtu.be/kmn5Nvd-LjQ