W dniu 24 maja odbyły się na terenie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie obchody 28 rocznicy powstania Straży Granicznej wraz z ,,Piknikiem Rodzinnym z okazji Dnia  Dziecka ,,Była to kolejna bardzo udana  impreza służb mundurowych.

Organizatorami imprezy byli Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ,Zarząd Terenowy NSZZ FSG przy komendzie oddziału w Chełmie,Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG w Chełmie Związki Zawodowe Służby Więziennej w Chełmie, a także Związki Zawodowe Pracowników Cywilnych przy NOSG.  

W imprezie  uczestniczyło blisko  200 dzieci i co najmniej tyle samo rodziców. Po raz kolejny już niesamowite wrażenia i kosmiczne zabawy zapewniła firma „Ufo – Buffo” z Dołhobród z wielkimi i kolorowymi dmuchańcami. Dzieci mogły brać udział w grach, zabawach i konkursach, bawić się pod czujnym okiem pani animatorki ,pojeździć na kucykach,a także skorzystać ze sprzętu transportowego jakim na co dzień posługują się funkcjonariusze Straży Granicznej.

Można było obejrzeć  pokazy akrobatyczne uczniów z IV LO w Chełmie,, Acrobatic Team,, Po tak wielkim wysiłku dzieci i dorośli uzupełniali kalorie i płyny w kącikach gastronomicznych – serwowano zimne napoje oraz pyszne jedzenie w postaci waty, popcornu i lodów oraz najpyszniejszą na świecie grochówkę i bigos,a także dania z grilla  przygotowaną przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Chełmie i Zespół Szkół Gastronomicznych w Chełmie.

Wszystkim dzieciom i  rodzicom za udział dziękujemy ,a także składamy podziękowania dla kadry kierowniczej na czele której stoi  Komendant NOSG w Chełmie gen bryg SG Jacek  Szcząchor za okazaną pomoc , udostępnienie obiektu i zabezpieczenie logistyczne w/w imprezy. Wszystkich zapraszamy za rok. Do zobaczenia.