W dniu 04.08.2019r pod hasłem „morda w błocie – świat w kolorach„, odbył się „Nadbużański Bieg Pod Prąd” którego Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Zawiązku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Chełmie był współorganizatorem.

To jedyny bieg z przeszkodami w Polsce, którego częścią trasy jest pokonanie odcinka wzdłuż linii brzegowej dzikiej, całkowicie nieuregulowanej rzeki Bug –  granicy między Polską a Ukrainą. Na trasie Zawodnicy muszą równocześnie rywalizować oraz współpracować ze sobą, by móc ukończyć bieg.
W tym roku organizatorzy przygotowali 15-kilometrowy odcinek trasy, urozmaicony około 40 ekstremalnymi przeszkodami –  naturalnymi oraz sztucznymi.

Relacja Video zapraszamy

Mistrzostwa SG w biegach z przeszkodami – wyniki Funkcjonariuszy Straży Granicznej Dorohusk 04.08.2019

Klasyfikację drużynową Straży Granicznej wygrali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chełma. W klasyfikacji indywidualnej kobiet, zwyciężyła: Agnieszka Piątek ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, zaś w klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Piotr Witkowski z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.