W dniach 12-13 czerwca 2019 roku Zarząd Główny NSZZ FSG  wspólnie z  Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy Nadbużańskim OSG w Chełmie zorganizował IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Straży Granicznej w wędkarstwie spławikowym-gruntowym  im. ppłk. SG Andrzeja Stańca. Zawody honorowym patronatem objął Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Praga.

Na starcie zameldowało się 9 drużyn reprezentujących Nadbużański , Morski, Bieszczadzki, Karpacki, Śląski, Podlaski,Warmińsko-Mazurski,Nadodrzański OSG,a także drużyna z Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Kętrzyna.

Mistrzostwa wygrała drużyna reprezentująca Nadodrzański Oddział Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego. Drugie miejsce zajęli gospodarze zawodów z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, a trzecie miejsce przypadło zespołowi ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Janusz Kowalczyk reprezentujący Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Puchary i nagrody wręczali Przewodniczący ZO NSZZ FSG NOSG w Chełmie Lech Skibicki i Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG Dariusz Grządkowski i Dariusz Rubach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy nagród i wyróżnień, stworzenia wspaniałej atmosfery sportowej i rywalizacji  Bardzo dziękujemy za uszanowanie pamięci naszego serdecznego przyjaciela  Andrzeja Stańca.