W dniu 05 maja 2012 r. na boisku „ORLIK” przy Liceum nr 3 w Chełmie odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Sieci Szkół CERTUS. Powyższa sieć szkół prowadzi na terenie Chełma szkołę dla służb mundurowych o kierunku ,,TECHNIK OCHRONY OSÓB I MIENIA oraz ,,TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY’’.

       W turnieju udział wzięły cztery drużyny, które reprezentowały : Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Placówkę Straży Granicznej w Kryłowie oraz Nadbużański  Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Po zaciętych bojach i meczach pełnych dramaturgii zwycięstwo odniosła reprezentacja  Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. II miejsce zdobyła Drużyna PSG z Kryłowa, natomiast na najniższym stopniu podium turniej zakończyła reprezentacja Nadbużańskiego  Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Tuż za podium uplasował się zespół Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

         Po zakończonym turnieju na terenie Strzelnicy Myśliwskiej w Kumowej Dolinie koło Chełma odbyło się spotkanie integracyjne.