W miniony weekend, w Sławatyczach na Podlasiu odbył się „X Turniej Walentynkowy Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej”. Na starcie stanęło 19 ekip reprezentujących Wojsko, Straż Graniczną, Policję, Państwową Straż Pożarną, OSP, Służbę Więzienną oraz organizację IPA.

Po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji poznaliśmy parę finałową, którą utworzyły drużyny z Białej Podlaskiej reprezentujące Zakład Karny i Komendę Miejską Policji. Finałowy mecz dostarczył wiele emocji, a do rozstrzygnięcia rywalizacji doszło dopiero po serii rzutów karnych. Lepiej wykonywali je zawodnicy Służby Więziennej  i wygrywając 4:3 wywalczyli Puchar za I miejsce. Zacięte spotkanie rozegrały także drużyny walczące o III miejsce w turnieju. Na najniższym stopniu podium zameldowała się ekipa Ośrodka dla Cudzoziemców z Białej Podlaskiej po skromnym zwycięstwie 1:0 z druzyną reprezentującą Nadwiślański Oddział SG w Warszawie.

W trakcie turnieju przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem w kategorii „Służby  mundurowe”  okazał się Paweł Jędrzejuk, najlepszym bramkarzem w tej samej kategorii został Jacek Szokało. Najlepszym strzelcem turnieju w kategorii „Straż Graniczna”  okazał się Rafał Szarko, natomiast najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Grzegorz Piskor.

Przyznano również wyróżnienia. W kategorii „Fair Play” najlepszą drużyną została Placówka SG w Sławatyczach. W kategorii „Drużyna z klasą” zwyciężyli  zawodnicy z OSP Sławatycze, natomiast  w kategorii „Najzabawniejsza Drużyna”  puchar przyznano drużynie Zakładu Karnego z Białej Podlaskiej.

Statuetkę i nagrodę „Najstarszego Zawodnika Turnieju” zdobył Zbigniew Kaluźniak z Placówki SG w Dorohusku, natomiast „Najmłodszym Zawodnikiem Turnieju” okazał  się Arnold Sołoduszkiewicz z OSP w Sławatyczach.

Patronat medialny sprawowali : Katolickie Radio Podlasie, Słowo Podlasia, Gościniec Bialski oraz portal Biała 24.

Turniej zaszczycili swoją obecnością posłowie Adam Abamowicz, Grzegorz Raniewicz, Wicestarosta Bialski Jan Bajkowski, Wójtowie Gmin: Sławatycze – Dariusz Trybuchowicz, Tuczna – Zygmunt Litwiniuk, Piszczac – Jan Kurowski, Wisznice – Piotr Dragan, Przewodniczący Zarządów Oddziałowych NSZZ FSG z Warszawy, Chełma i Białegostoku, Wiceprzewodniczący IPA CSP w Legionowie, Przewodniczący Rady Gminy w Woli Uhruskiej oraz Komendanci PSG z Bohukał, Terespola, Kodnia, Sławatycz, Dołhobród, Zbereża, Kryłowa i Dyrektorzy Zakładów Karnych z Białej Podlaskiej i Włodawy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które udzieliły pomocy finansowej oraz ufundowały nagrody i puchary dla zwycięzców : AUTOSFERA, BIASOV, ROMA, UNIKA, HORYZONT-IN, MILO, DACH-SERWIS, PETRODOM, ALIOR BANK, SIMBA, Urząd Gminy w Tucznej, Piszczacu, Sławatyczach, Kodniu, Wisznicach, GOK w Sławatyczach, ZS w Sławatyczach.

Szczególne wyrazy podziękowania dla osób,  które wzięły odpowiedzialność za przygotowanie i koordynowanie turnieju: Pana Dyrektora GOK Bolesława Szuleja, Dyrektorów Szkół w Wisznicach i Sławatyczach oraz Przewodniczących Zarządów Terenowych i Oddziałowych NSZZ FSG z Warszawy, Chełma,  Kodnia, Sławatycz, Terespola iBiałej Podlaskiej.