Funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zdobył dwa złote medale oraz ustanowił rekord zawodów w rzucie dyskiem podczas Światowych Igrzysk Służb Policyjnych i Straży Pożarnych “World Police & Fire Games” w Chinach.

chor. szt. SG Olgierd Stański, funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej,  były olimpijczyk z Sydney, trzykrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem, po raz kolejny pokazał swoją klasę. Okazją były, tegoroczne Światowe Igrzyska Służb Policyjnych i Straży Pożarnych – “World Police & Fire Games”, które odbyły się w sierpniu w Chengdu w Chinach. Nasz funkcjonariusz był najlepszy w pchnięciu kulą, uzyskując wynik 13,50 m. Pierwszą lokatę zajął również w rzucie dyskiem uzyskując wynik 50,28 m., jednocześnie ustanawiając rekord mistrzostw w kategorii Master B (44 – 49 lat).

Olgierd Stański urodził się 4 kwietnia 1973 roku w Siedlcach i od lat szkolnych zaczął trenować lekkoatletykę. W szczytowym okresie swojej kariery zawodniczej osiągnął wynik 64,20 m. w rzucie dyskiem, podczas I ligi Pucharu Europy w lekkoatletyce. Trzykrotnie, w latach 1999, 2000 i 2001 zdobywał mistrzostwo Polski. Reprezentował również nasz kraj na Olimpiadzie w Sydney w 2000 roku oraz w Superlidze Pucharu Europy w lekkoatletyce w 2002 roku, gdzie z wynikiem 60,88 m. zajął 3. miejsce. Od stycznia 2008 roku pełni służbę w Straży Granicznej. Od 2011 roku bierze regularnie udział w zawodach z cyklu “World Police & Fire Games”, podczas których zdobył łącznie 21 medali.

źródło:strazgraniczna.pl