Po długiej przerwie związanej z pandemią w Komendzie NOSG odbył się Piknik rodzinny Służb Mundurowych z okazji dnia dziecka.

Plan zakładał w sobotę czwartego czerwca wspaniałą imprezę rodzinną, ale do ostatniej chwili nie było wiadomo czy deszcz nie będzie przeszkadzał.

Zapadła decyzja o podzieleniu imprezy na dwa dni, w sobotę zadbano o gorący poczęstunek w postaci grochówki.

Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem służbowym jaki jest wykorzystywany w codziennej służbie przez Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną.

Druga część pikniku odbyła się 07 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie, na terenie Komendy NOSG w Chełmie odbył się piknik służb mundurowych z okazji Dzień Dziecka.

Imprezę, dzięki uprzejmości Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zorganizował Zarząd Terenowy NSZZFSG w Chełmie, Zarząd Terenowy NSZZFSG w Dorohusku, związki zawodowe pracowników cywilnych NOSG , związki zawodowe funkcjonariuszy służby więziennej w Chełmie, Związki Zawodowe policjantów w Chełmie, IPA Sekcja Chełm, Szkoła karate „SATORI”. 

 W pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka uczestniczyło około 300 dzieci pracowników oraz funkcjonariuszy służb powiatu Chełmskiego.  Zarząd Terenowy NSZZ FSG w Chełmie zabezpieczył wiele atrakcji, aby umilić dzieciom ten szczególny dzień. Można było poskakać na trampolinie, zjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni.