DSCN7602W sobotę, 13 grudnia 2014 roku w miejscowości Hulcze, w powiecie hrubieszowskim odbył się cykliczny turniej siatkówki o puchar Komendanta Placówki SG w Dołhobyczowie,1 ppłk SG Andrzeja Bieleckiego.  2Współorganizatorem był Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG w Chełmie pod przewodnictwem kol. mjr SG Andrzeja Stańca 3oraz Zarząd Terenowy NSZZ FSG w Dołhobyczowie z przewodniczącym kol. chor. sztab. SG Radosławem Machlarzem. 4Areną zmagań siatkarzy była sala Zespołu Szkół w Hulczu, którą udostępnił Dyrektor Mirosław Sobczuk. 5W pierwszej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy, rozgrywając mecze systemem „każdy z każdy”. Oto wyniki:6

Grupa „A” / Przewodów – PSG Kryłów 2:0 (15:10, 15:7), PSG Chłopiatyn – PSG Kryłów 0:2 (13:15, 12:15), Przewodów – PSG Chłopiatyn 2:1 (13:15, 15:13, 17:15). 1. Przewodów, 2. PSG Kryłów, 3. PSG Chłopiatyn.7

Grupa „B” / PSG Lubycza Królewska – Oldboys Dołhobyczów 1:2 (15:10, 9:15, 7:15), PSG Dołhobyczów – Oldboys Dołhobyczów 0:2 (10:15, 8:15), PSG Dołhobyczów – PSG Lubycza Królewska 2:1 (14:16, 15:13, 15:12). 1. Oldboys Dołhobyczów, 2. PSG Dołhobyczów, 3. PSG Lubycza Królewska.8

W drugiej rundzie turnieju zespoły zagrały o poszczególne miejsca. 9W spotkaniu o „5” miejsce Placówka SG w Lubyczy Królewskiej okazała się lepsza od Placówki SG w Chłopiatynie. 100Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze, którzy po zaciętym meczu pokonali sąsiednią Placówkę SG z Kryłowa. 11Finałowa potyczka dostarczyła licznym kibicom dużo emocji. 12Siatkarze z Przewodowa pokonali po zaciętym meczu drużynę Oldboys Dołhobyczów i zdobyli puchar Komendanta Placówki SG w Dołhobyczowie. 13

14Atrakcją sobotniej imprezy był występ grupy tanecznej „Muchomorki” której instruktorem jest Pani Agata Kryszczuk z Przygranicznego Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie.15

Nadrzędnym, szczytnym celem turnieju było zasilenie konta Rady Rodziców Zespołu Szkół w Hulczu, 16na które wpłynęła cała kwota zebrana od wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.17